پول دوستی و عشق به پول چیست؟

پول دوستی و عشق به پول

«پول تا امروز واسه هیچکی خوشبختی نیاورده. آدم هر چی بیشتر به دست می آورد، بیشتر می خواد. پول، به جای اینکه جای خالی رو پر کنه، جای خالی بوجود میاره.» — بنجامین فرانکلین

به گزارش آلامتو به نقل از مردمون؛ پول داشتن مخالف با داشتن زندگی ساده نیس اما عشق پول داشتن مخالف اون هستش. عشق پول هیچوقت ارضا نمی شه. این عشقی ناامیدانه س که همیشه بیشتر و بیشتر می خواد. یه انرژی هدررفتهه. و بیشتر اینکه ما، رفتار و اعمالمون رو اسیر خود می کنه.

وقتی عشق پول وجود داشته باشه، آزادی نیس.

عشق پول همه وقت ما رو میگیره. اینکه فکرمون مشغول این باشه که چیجوری اونو به دست بیار، بیشترش کنیم یا پس اندازش کنیم، میل به دست آوردن پول بیشتر ما رو از مهمترین و محدودترین منبعی که در دست داریم محروم می کنه: زمان.

عشق پول همه انرژی ما رو میگیره. پول به توجه همیشگی و همیشگی نیاز داره. از اینا گذشته، هیچ فرصتی رو واسه به دست آوردن پول بیشتر نباید از دست داد.

عشق پول ارزش هامون رو نابود می کنه. وقتی عشق پول در زندگی مون وجود داشته باشه، آدم متفاوتی میشیم. عشقی که به پول داریم دامیه که خیلی زود تعهدات قلبی ما رو بلعیده و باعث می شه رفتارهایی از خود نشون بدیم که وگرنه از اونا دوری می کردیم.

عشق پول حس رقابتمان رو بیشتر می کنه. عشق پول باعث می شه آرزوی چیزی رو داشته باشین که در اختیار دارین. خیلی زود دنیا براتون به یه میدون مسابقه تبدیل می شه که با حسادت و کینه رهبری می شه.

عشق پول توانایی مون رو محدود می کنه. ما هیچوقت نمی تونیم از چیزی که آرزو می کنیم بزرگتر شیم. وقتی به دست آوردن پول مهمترین هدف زندگی مون شه، هیچوقت نمی تونیم بزرگتر از توازن حساب بانکی مون شیم. این جای خجالت داره، واقعاً چیزای بالاتری هست که بخوایم به دنیا عرضه کنیم.

عشق پول، عشق پول می آورد. زندگی ما کم کم آدمایی که ذهنی مثل خودمون دارن رو به سمت ما جذب می کنه. وقتی عاشق پول باشیم، آدمای دیگری که عشق پول هستن رو به سمت خودمون جذب می کنیم. و هرچه بیشتر مورد تشویق دور و بریا مون قرار گیریم، این حس در ما قوی تر می شه.

عشق پول عشقای دیگه رو نابود می کنه. عشق پول باعث می شه خیلیا عشقای واقعی شون رو قربونی کنن تا بتونن پول بیشتری به دست بیارن. واسه اینکه بفهمین عشق پول رویاهایتون رو کشته یا نه، به این سوال جواب بدین، «اگه نیاز به پول نبود، امروز چه می کردم؟»

اما چیجوری می تونیم از شر این عشق خلاص شیم؟ بااینکه کتابا و مقالات زیادی در این رابطه نوشته شده، اجازه بدین چند نکته مطرح کنیم که شاید کمکتون کنه بتونین از این میل به انباشتن پول آزاد شید.

  1. پول رو ابزاری ببینین که از راه اون بتونین زندگی تون رو پیش ببرین. پول در ذات خود جلوی زحمت زیاد ما رو میگیره. باعث می شه مجبور نباشیم خودمون واسه خود لباس بدوزیم، مبلمان درست کنیم و امثال اون. بخاطر وجود اون می تونین روزتون رو آزادانه به کارایی که از اون حال می کنین بگذرونین. با به کار گیری اون می تونین اجناس ساخت دست کسائیکه که با عشق و به روشی متفاوت با شما اینکار رو کردن رو بخرین. همین، هدف پول همینه. و اگه واسه برآوردن نیازاتون پول کافی دارین، نباید باقی عمرتون رو واسه به دست آوردن بیشتر از اون صرف کنین.
  2. از فقر یا پولداری خودتون راضی باشین اما اگه وضعیت پولی خوبی ندارین واسه بهبود اون تلاش کنین. همتون آدمای فقیری رو می شناسین که با شادی و رضایت کامل زندگی می کنن و همینطور آدمای پولداری که امروز اصلا از روزی که پول کمتری داشتن خوشحال تر نیستن. داراییاتون باعث خوشحالی تون نیس. این قلبتونه که این شادی رو بوجود میاره. و اگه عشق پول زندگی تون رو محدود می کنه، رضایت تنها راه آزادی تونه.
  3. از بدهکار شدن دوری کنین. فرد بدهکار همیشه برده طلبکار خوده. اینکه پول بیشتری نسبت به چیزی که درمی بیارین خرج کنین همیشه باعث می شه بدهکار این و اون باشین. اگه نمی تونین از زیر بار بدهکاری بیرون بیایید، از کسی کمک بگیرین.
  4. تقسیم کردن رو یاد بگیرین. تقسیم کردن دارایی هاتون با بقیه واسه هر دو طرف، هم شما و هم طرف مقابلتون، خوبه. پس ببخشین تا بقیه هم به شما ببخشند.
  5. یادتون باشه که پول میاد و میره. بعضی وقتا در آخر روز پولی براتون باقی مونده و یه روز هیچ پولی نمونده. این ویژگی ذاتی پوله. از اون نترسین و به استقبال اون برید.

امیدوار نیستیم که این مقاله بتونه مشکل همه دنیا واسه به دست آوردن پول بیشتر رو حل کنه. حتی اگه تعداد معدودی رو هم تحت تاثیر بذاره واسه ما کافیه…

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

مردمون پولدار شدن چیه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *