پوست روشن و شفاف و راههای مراقبت از آن

caring-for-pale-skin

اگه دارای پوست روشنی هستین، حتما می دونین مراقبت از اون چقدر می تونه رقابت برانگیز باشه. لوازم آرایش، برنزه کننده ها و باقی اجناس معمولا واسه پوستای تیره تر ساخته شدن، پس ممکنه ندونین بهترین محصول واسه پوستتون کدامه.

بخاطر اخطارها درباره سرطان پوست و مشکلات اشعه آفتاب هم، بهتره پوست روشن، بطور سالیانه مورد معاینه و بررسی واسه وجود مریضیای احتمالی قرار بگیره. با مراقبت از پوستتون و انتخاب اجناس درست، می تونین پوست خود رو سالم نگه دارین.

قدم اول

از کالاهایی با مواد تشکیل دهنده ملایم مانند کره درخت روغن قلم، ویتامین E و روغن نارگیل استفاده کنین. پوست روشن نسبت به شکلای جور واجور دیگه پوست، بیشتر در برابر خشکی و سوزش قرار داره، پس در به کار گیری کالاهایی که دارای مواد تشکیل دهنده سنگین که به آزردن پوست معروف هستن، مثل سالیسیلیک اسید دوری کنین. عوضش، از صابونای مرطوب کننده و کرما واسه داشتن پوستی سالم استفاده کنین.

قدم دوم

از یه اسکراب لایه بردار خوب که دارای مواد ساینده خشن نیس استفاده کنین. مجله cosmopolitan در مقاله ای گفت که پوست روشن، علائم بالا رفتن سن رو زودتر از باقی شکلای جور واجور پوست نمایان می کنه. لکه هایی که بر اثر بالا رفتن سن درست می شن، خطوط ریز و چروکا، نشونه هایی هستن که در پوست روشن به شکل بیشتر و حادتری نمایان می شن.

واسه کمک به پاک شدن سلولای مرده ای که پوست شما رو کدر و خشک نشون میدن، از پوستتون لایه برداری کنین، و از یه کرم مرطوب کننده واسه برگردوندن رطوبت به پوست و حفظ خاصیت ارتجاعی پوست استفاده کنین.

قدم سوم

هرروز، حتی در زمستون و روزای ابری از یه کرم ضد افتاب با SPF 15 یا بالاتر استفاده کنین. به گزارش بنیاد سرطان پوست، آدمایی با پوست روشن، بیشتر در برابر مضرات نور خورشید مانند سرطان سلولای فلسی و یا سرطان سلولای پایه ای قرار دارن.

ضد آفتاب رو بخشی از مراقبتای روزانه تون بذارین و از قرار گرفتن در برابر افتاب واسه برنزه کردن پوست و یا به کار گیری سولاریم دوری کنین، چون می تونن احتمال دچار شدن به این مریضیا رو زیاد کنن. در هوای آزاد از کلاه و عینک آفتابی استفاده کنین تا از پوست روشن خود مراقبت کنین.

قدم چهارم

اگه زیادتر از اندازه احساس رنگ پریدگی می کنین، از لوسیونای برنزه کننده بدون نیاز به آفتاب و به اصطلاح اوتو برنزها استفاده کنین. از لوسیون برنزه کننده ای استفاده کنین تا به آرومی شما رو به رنگ دلخواهتون برسونه. یه رنگ برنزه تیره ممکنه با رنگ چشما و موهای شما همخوانی نداشته باشه و رنگتون رو مصنوعی جلوه دهد.

اما اگه از برنزه کننده ای استفاده کنین که کمی رنگ پوست شما رو تیره کنه، می تونین بدون اینکه مصنوعی بنظر برسین رنگ طبیعی و خاص خود رو بدست بیارین.

قدم پنجم

بطور سالیانه به دکتر پوست مراجعه کنین تا خالا و لکه هایی که ممکنه خطرناک باشن مورد بررسی قرار گیرند. دکتر پوستتون می تونه به شما نکاتی رو درباره مراقبت از پوستتون در برابر نشونه های افزایش سن ارائه دهد و کالاهایی با مواد تشکیل دهنده ملایم رو به شما پیشنهاد دهد که واسه حفظ سلامت پوست روشنتان موثر باشن.

بهترین روشای کاهش چین و چروک پوست صورت

واسه پیر نشدن چه کنیم؟

زیبایی پوست سرخاب سفیداب سلامت پوست سرحالی پوست