پنج ویژگی آنهایی که از نظر هیجانی ثروتمندند

پولدار در هیجان

شاید درک نکنین، اما داشتن قدرت ذهنی، یا یه هشیاری عمیق و دقیق از قدرت پشت احساسات تون و این که چیجوری بهترین استفاده رو از اونا ببرین و طبق شون عمل کنین، بسیار ارزشمندتر از داشتن یه حساب بانکی پُر و بی دردسره. باور ندارین؟ دراینجا پنج ویژگی آدمایی که از نظر احساسات ثروتمندند می بیاریم که ممکنه باعث شه فقط ایده تون درمورد زندگی خوب رو دوباره آزمایش کنین:

  1. اونا مثبت هستن.

واسه این که چیزی سرشار و کامل باشه، اول باید هرچیزی که پیرامونشه سالم باشه. درست همون طورکه فردی باید سرمایه گزاری درست و پویا انجام بده تا رشد کنه، واسه داشتن یه زندگی سالم هم باید همین کار رو انجام داد، پس اول باید احساسات تون رو پرورش بدید.

این واقعا معنیش چیه؟ خودتون رو با چیزای مثبت و دقیق شدن و فوکوس کردن روی افکار مثبتی که منتهی به رشد می شن تغذیه می کنین؟ یا این که روی منفی ها و اضطراب های زندگی که احساسات رو پرورش نمی بدن و مانع رشدند متمرکزید؟

گفته می شه که قلب خوشحال، داروی خوبیست. در چه زمینه هایی نیاز دارین احساسات خود رو درمان کنین؟

  1. اونا سرمایه گذارن.

هنوز به دنبال کاشتن درخت گریزپای دلار هستین؟ خبر بدی واسه تون داریم، این درخت وجود نداره. اما آدمایی که از دید احساسات ثروتمندند می تونه به رشد ثروتشون کمک کنن. چیجوری؟ با توانایی شون واسه سرمایه گذاری در حساب رشد احساسات بقیه! با سرمایه گزاری هدف دار ثروت احساسی خودتون روی بقیه و تلاش در رشد اون و با دیدن نتیجه این سرمایه گذاری، شمام رشد می کنین. تعداد خیلی بیشتراز آدمایی که می شناسید با سرمایه گزاری کوچیکی که شما انجام می بدید، نفع میبرن.

  1. اونا خطر می کنن.

اونایی که در شغلشون موفقند یا روابط خوب و رو به رشد دارن، با امنیت خاطر به اینجا نرسیده ان، بلکه می دونستن که مجبورند خطر کنن. ثروت احساسی فرقی با ثروت مالی نداره. افراد احساسی پولدار، روی دارایی شون سرمایه گذاری کرده و به بقیه هم میدن، و اجبار اون رو درک می کنن، اونا هیچوقت اون قدر از احساسات شون خرج نمی کنن که اگه شکست خوردند، خودشون رو مریض کنن.

اینه که بیشتر از توان تون واسه تحمل و کنارآمدن با شکست، از احساس تون خرج نکنین، و قبل از خرج این احساسات، این حقیقت رو قبول کنین که ممکنه هیچوقت به شما برنگردد. اما این قدرها هم ترسناک نیس، چون جنبه مثبت کمی خطر کردن، جایزه خوبی دربر داره؛ مثلا یه کار و کاسبی پرسود و رونق یا یه ازدواج همیشه خوشحال. امروز چیجوری می تونید یه خطر حساب شده احساسی انجام بدین؟

  1. اونا امن و مطمئنند.

زدن بانک در زندگی واقعی خیلی راحت چیزی که در فیلم ها نشون داده می شه نیس، و دلیل خوبی هم واسه این ادعا هست. اگه دزیدن پول از حساب بقیه راحته، به چه دلیل اولین جاییه که هرکسی پولش رو به اونجا می سپارد؟

این حالت درمورد ثروت احساسی تون هم صادقه؛ تنها آدمایی که می خواهید از احساسات شما بهره ببرن باید بتونن از این حساب برداشت کنن. و آدمایی که نمی خواهید؟ اونا باید فورا ببینن که شما اون قدر در امان و محکم هستین که نمی تونن به ارزش های شما نزدیک شن.

هرچند ممکنه روی چندین نفر سرمایه گذاری کرده و در موردشون خطر کنین، اما فقط چند نفر که قابل اعتمادند باید پین کُد شما رو داشته باشن. البته معنیش این نیس که احساسات تون رو به روی آدم ها قفل کنین یا هیچوقت وام های کوچیک ندین، اما آدمایی رو که به حساب احساسی تون دسترسی دارن محدود کنین. دسترسی چه کسائی رو باید محدود کنین؟

  1. اونا اهداکننده ان.

اهداکردن شاید مثل سرمایه گذاری به نظر برسه، اما تا اندازه ای متفاوتند. وقتی شما سرمایه گذاری می کنین، انتظار برگشت چیزی رو دارین، مثل ایجاد یه رابطه دوستی. اما وقتی اهدا می کنین، نباید انتظار برگشت چیزی رو داشته باشین؛ اهدا کردن فقط به خاطر این که حس خوبی داره، تاثیر خوبی هم داره. مثل یه ضرب المثل قدیمی که می گوید، دادن بهتر از گرفتنه، در مورد ثروت احساسی هم همین قضیه صدق می کنه. وقتی که می تونید عشق، مهربانی، بخشش یا صبر به کسی بدین بدون این که به برگشتش فکر کنین، اول واسه شما بی خطر و امنه و دوم می تونه سرمایه گزاری شخصی تون رو روی ثروت احساسی خودتون، بیشتر از اندازه بهره به شما برگرداند. ممکنه احساس کنین واقعا چیزی بدست نیاورده اید، اما بسیار بیشتراز اون چه داده اید به دست میارین اگه به دلیل درستی، احساس تون رو خرج کرده باشین.

حالا واسه پرکردن حساب احساس تون آماده اید؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

عشق

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *