چرا به یک رابطه مسموم نباید برگردید؟

به گزارش آلامتو و به نقل از مردمون؛ بعضی وقتا اوقات ما جذب کسائی می شیم که با ما بد بوده ان. هرچقدر هم که این افراد با ما بدرفتاری کرده باشن، بازم دوستشون داریم.

ولی چه چیز باعث می شه که توانایی مقاومت در مقابل این افراد رو نداشته باشیم؟ جذابیت اونا واسه ما همیشگیه و معذرت خواهی ها و وعده هاشون همه نداره.

حتی بعد از اینکه اونا رو ترک می کنین، وسوسه برگشتن به اونا دیوونه تون می کنه. در زیر به ۵ دلیل مهمی اشاره می کنیم که می گوید به چه دلیل نباید به این رابطه های مسموم برگردین.

  1. اونا هیچوقت تغییر نمی کنن.

قسم می خورند که عوض شده ان و شمام به خودتون می گویید که اینبار همه چیز متفاوت می شه. ولی این احتمال هست که همه چیز دقیقاً مثل دفعه قبلی پیش رود. آدم ها به ندرت عوض می شن و تغییر می کنن.

به جای اینکه چشماتون رو ببندین و به امید بهترین ها باشین، وایسید و «نه» گفتن رو یاد بگیرین. خوشبینی شما هیچ کمکی به تغییر شرایط نمی کنه و در آخر می ببینن که بازم واسه رفتارای بیریخت خود دلیل و بهونه می آورد.

  1. شما هیچوقت براشون اولویت نیستین.

نیازها و احساسات شما همیشه در انتهای لیست اولویت های اونه. رابطه شما همیشه واسه اون انتخاب دومه و معمولاً واسه وقت گذروندن با شما وقتی نداره. رابطه شما فقط واسه تقویت اعتماد به نفس اون و برطرف کردن نیازهایشه و احساسات شما همیشه خدشه دار می شه. اون با شما طوری رفتار می کنه که انگار نیازها و تصمیمات شما هیچ اهمیتی نداره.

  1. هیچوقت نمی تونن خوشحالتان کنن.

هیچکی قادر به خوشحال و خوشبخت کردن شما نیس. اول باید خودتون با خودتون خوشحال و راضی باشین. این یعنی، اگه کنار فردی مضطرب یا ناراحتید یا احساس کم ارزش بودن می کنین، بهتره رابطه تون رو با اون تموم کنین. لازم نیس با کسی وقتتون رو بگذرونین که شما رو پایین می آورد، تحقیرتان می کنه یا با شما مثل فردی دم دستی رفتار می کنه. یه رابطه سالم باید واسه هر دو طرف همراه با لذت باشه، نه اینکه بیشتر به شما حس تنها بودن رو منتقل کنه.

  1. باید گذشتن و فراموش کردن رو یاد بگیرین.

برگشتن به یه رابطه، باوجود بد بودن اون، به نظر آرامش بخش می رسد. هممون آشناییت رو با راحتی در رابطه می دانیم و واسه راحتی تلاش می کنیم با چیزها یا کسائی که می شناسیم رابطه برقرار کنیم. ولی این یه چرخه شوم تموم نشدنی از درد و دلشکستگی براتون به ارمغان میاره.

برگشتن به عادت های قدیمی بسیار ساده س! ولی دیر یا زود، متوجه می شید که واسه باقی موندن، باید یاد بگیرین که بگذرید و از یاد ببرین. هر چی زودتر بتونین از یاد ببرین، سریعتر به جلو پیش خواهید رفت. این باعث می شه فرصت ها و موقعیت ها بسیار بیشتر سر راهتون قرار گیرد. با افراد جدیدی آشنا میشین که رفتار بهتری با شما دارن و کم کم دوباره دوست داشتن رو یاد می گیرین.

  1. شما سزاوار بهتر از اینا هستین.

هیچوت نباید با چیزی که کمتر و پایین تر از لیاقت و لیاقت مونه راضی شیم. افراد معمولاً بعد از یه رابطه مسموم تصور می کنن که مستحق بدرفتاری هستن.

علاوه بر این، کم کم شروع به مقصر دونستن خودشون واسه مشکلات موجود در رابطه قبلی می کنن. ولی واسه اینکه خودتون رو به طور واقعی از کسی که اذیتتون کرده، آزاد و رها کنین، باید یاد بگیرین که دست از متهم کردن خودتون وردارین. تلاش کنین درک کنین که نباید بدرفتاری های بقیه رو تحمل کنین. این باعث می شه کهد فعه بعدی اجازه ندین کسی دوباره با شما بدرفتاری داشته باشه.

بیرون اومدن از یه رابطه سخته. ولی مقابله با وسوسه برگشتن به کسی که اذیتتون کرده، سخت تر هم می تونه باشه. درد و دل شکستگی تجربیاتی هستن که درمون پیدا کردن اونا نیازمند گذر زمونه.

به دست آوردن کنترل دوباره روی رفتاری که با شما می شه قدم مهمی در یادگیری دوست داشتن دوباره س. خیلی مهمه که درک کنین هر اتفاقی هم که بیفته، خوشبختی شما در دستان خودتونه.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

عشق مردمون