چرا بعد از ازدواج چاق شده‌اید؟

چاق شدن بعد از ازدواج

اگه ازدواج، تاثیر مثبت روی سلامتی و طول عمر داره، پس به چه دلیل زوج های جوون بعد از ازدواج چاق می شن؟ مشکل از سبک زندگی اوناس. براساس تحقیقاتی که روی نُه کشور اروپایی انجام شده، محققان به این نتیجه رسیدن افراد متاهل، به طور میانگین بهتر از مجردها غذا می خورند اما خیلی وزن اضافه کرده و کمتر ورزش می کنن. دراین مطالعه معلوم شد مردهای متاهل بیشتر از مجردها اجناس ارگانیک و سالم می خرند. مردها در روابط دراز مدت، درخورد و خوراکشان هشیارترند و درنتیجه تغذیه سالم تری دارن.

اما این بدون معنی نیس که سالم ترن! تحقیقات نشون داد مردهای متاهل نسبت به مردهای مجرد، کمتر ورزش می کنن. این تیم تحقیقاتی، رابطه بین وضعیت تاهل و شاخص توده بدنی رو مورد بررسی و مقایسه قرار دادن. بالا بودن شاخص توده بدنی می تونه دلیلی خطر پذیر واسه مریضی های طولانی مانند دیابت یا مریضی های قلبی و عروقی باشه. یافته ها به دست اومده از این نُه کشور نشون داد همسران نسبت به مجردها، شاخص توده بدنی بالاتری دارن.

عوامل اجتماعی می تونن سلامتی رو تحت تاثیر بذارن، اینطوری مبادرت به ازدواج و تغییرات خاص رفتاری در این مورد، رابطه مستقیم با تغذیه و وزن بدن داره. غیر از مطالعه روی افراد متاهل، محققان تحلیل های دیگری هم روی همخانه ها انجام دادن. این افراد اعلام کردن که بیشتر اجناس محلی و فرآوری نشده می خرند تا غذاهای آماده. یافته ها نشون داد اون طور که قبل از این تصور می شد، زوج ها حتما در هر زمینه ای سالم تر از بقیه نیستن.

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

دلیل کم نشدن وزن چیه؟

زیاد شدن وزن مطالب باحال روز کاهش وزن

Share this post

Post navigation

You might be interested in...