چرا انگیزه ندارم؟

انگیزه motivation

در زندگی روزمره دلیلای زیادی وجود دارن که ما رو از ورزش کردن باز می داره. دلایل مثل کار زیاد، نداشتن وقت و دور بودن از سالن های ورزشی، با ایجاد انگیزه می توان خود رو مجبور کرد تا دست کم ساعات کمی از روز رو به ورزش اختصاص بدیم.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا؛ واسه انجام ورزش لازمه که انگیزه کافی رو در خود بسازیم. انگیزه نداشتن باعث توقف ورزش می شه. ورزش کردن باعث رسیدن به آرامش و از بین رفتن اضطرابا می شه. اینطوری می توان با انرژی بیشتر به کار برگشت.

دلایل نبود انگیزه

باید خود رو مجبور به ورزش کنیم. باید بهونه هایی مثل کار داشتن، تنها بودن، دیر شدن، مشکلات و دور بودن از سالن ورزش رو رها کنیم.

هم اینکه، خستگی ذهنی و فیزیکی و داشتن کار باعث می شه ورزش رو از یاد ببرم. با این وجود، علاوه به همه مشکلات زندگی روزانه، ساعاتی هستن که به پوچی میگذرن. ما باید در خود این انگیزه رو بسازیم که از این ساعات واسه انجام ورزش استفاده کنیم.

چیجوری در خود انگیزه ایجا کنیم؟

– واسه ایجاد انگیزه باید استرس رو از زندگی روزانه خود جدا کنیم. واسه رفتن به نانوایی، آوردن بچه ها از مدرسه، بهتره پیاده بریم تا این که از ماشین استفاده کنیم.

– یه پنجشنبه بعد از ظهر یا آخر هفته واسه رفتن به استخر برنامه ریزی کنین. یه یا دو روز در هفته ، در ساعات پایانی روز به باشگاه ورزشی برید و خود رو ثبت نام کنین تا مجبور شید در کلاس ها شرکت کنین.

– هم اینکه سایتای اینترنتی وجود دارن که نرمش هاش واسه آمادگی جسمی آموزش میدن می تونید از این تمرینات در منزل استفاده کنین.

– تموم کسائی که فعالیت حرفه ای دارن باید خود رو مجبور کنن تا در زندگی پر مشغله خود وقتی رو به ورزش اختصاص بدن. ورزش باعث می شه اندازه خیلی از استرس اونا کم بشه. حتی اگه میدونید که نمی تونید به سطح حرفه ای برسین باید واسه انجام یه ورزش متعادل و سبک وقت بذارین. تا وقتی که ورزش همیشگی باشه، واسه تضمین سلامتی کافیه.

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

چیجوری اراده قوی داشته باشیم؟

افزایش انگیزه ایسنا چیجوری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *