چرا آنهایی که سفرکردن را دوست دارند در کارشان موفق‌ترند؟

سفر موفقیت

” ما واسه فرار از زندگی سفر نمی کنیم، واسه این که زندگی از ما فرار نکنه سفر می کنیم”

به گزارش آلامتو به نقل از lifehack.org؛ هممون به سفر کردن نیاز داریم،دست کم یه بار در سال. البته دو بار بهتره! چه تصمیم بگیرین در داخل کشور سفر کنین و چه بخواین به بیرون مرز کشور برید، به خود شما و بودجه تون بستگی داره. اما در آخر، اگه قصد تمدد اعصاب داشته باشیم، بخوایم به زندگی پرجنب و جوش و عادی مون کمی چاشنی اضافه کنیم، و از فشارهای همیشگی خلاص شیم، به استراحت و معطلی نیاز داریم. همیشه کار کردن و تفریح و بازی نداشتن، از شما یه آدم بی حس و کم هوش می سازه.

دلیل این که آدمایی که بیشتر سفر می کنن در کارشون موفق ترن نسبت به اونایی که سفر نمی کنن اینه که سفر کردن، ذهن آدم رو گسترش می دهد. می خواهید جزئیاتش رو بدونین؟ پس بخونین.

  1. فکرشون بازه.

آدمایی که درگیر مشغله های کاری هستن، مخصوصا در رده های بالا، تائید می کنن که وقتی از تعطیلات به سرکارشون برمی گردند، بهتر می تونن روی کارشون تمرکز کنن. ذهن شون تازه شده و نسبت به دنیا بازتر و روشن تر می شه. این افراد بلندپروازتر و علاقه مند تر هستن و نسبت به همه چیز دیدگاه شفاف تری دارن، از همه مهم تر خوشبین تر هستن.

  1. شبکه ارتباطی گسترده تری دارن.

وقتی واسه شرکت تو یه کنفرانس و یا دوره آموزشی به کشور دیگری سفر و از اونجا بازدید می کنین، این شانس رو دارین که با آدمایی که از نقاط جور واجور دنیا اومده ان ملاقات کنین. این فرصت به شما کمک می کنه خودتون رو ارتقا بدید، و یه شبکه اجتماعی از ارتباطات ایجاد کنین. این افراد در لیست تماس های شما می مانند و این یه نکته خیلی با اهمیته اگه در نظر دارین و علاقه مند هستین که ارتباطات خود رو پیشرفت بدید.

  1. مهارت سازماندهی دارن.

اگه خدمات شما شامل مسائل لجستیکی، منابع انسانی، حسابداری و یا هرچیزی که مربوط به هزینه های معاملاتیه می شه، سفر به شما کمک می کنه تا این مسائل رو بهتر سازماندهی و مدیریت کنین. چیجوری؟ اگه برنامه ریزی کنین که به یه کشور متفاوت سفر کنین، چه تنها باشین و چه همراه خونواده یا دوستان و یا حتی سفر کاری، چاره ای ندارین مسائل زیادی رو مدیریت کنین؛ چیزایی مثل جفت و جور پاسپورت، پول عادی اون کشور، محل اقامت، کجاها برید، چه بخورین، مراقب همسفرهای تون باشین، … . وقتی به کارتون برگردین می بینید که انجام کارا ساده تر شده.

  1. در مورد بقیه فرهنگ ها چیزای زیادی می دانند.

وقتی به کشورای دیگه سفر می کنین، چشم های تون به روی فرهنگ های مختلفی گشوده می شه. داشتن تجربیات دست اول به شما کمک می کنه بفهمین آدم ها با در نظر گرفتن زندگی و شغل شون، چیجوری موقعیت های جورواجور رو مدیریت می کنن. مشاهده روش بین المللی مشاغل، به شما این توانایی رو میده تا از بعضی از این روش ها در کار خودتون استفاده کنین.

  1. مهارت های معاشرتی خوبی دارن.

سفر بین المللی مانند وقتیه واسه دانش اندوزی و اطلاعات درمورد فرهنگ ها، زبون ها و… جور واجور. این فرهنگ ها، گویش ها، جوامع، و خیلی چیزای دیگه نسبت به سرزمین خودتون فرق هایی دارن و مشابه نیستن. می تونید قبل از سفر به کشوری دیگه، یه دوره کوتاه و کوتاه واسه یاد گرفتن زبون اون کشور بگذرونین، یا یه کتاب مترجم بخرین، اما نتیجه اینه که هرکاری که در این راه انجام می بدید، مانند اینه که همیشه در حال آزمودن مهارت های اجتماعی تون هستین. این فعالیت ها شامل این می شه که در کشور مورد نظر تا چه حد می تونید با بومی های شون رابطه برقرار کنین، صبرتون تا چه حده، چقدر مردم دار هستین، و چگونگی برخورد و تعامل با دور و بری ها تون چطوره. اگه بتونین در این” آزمون” موفق شید، پس به آسونی می تونید در حرفه تون هم کامیاب باشین.

  1. بعد از هر سفر، شروع تازه ای دارن.

وقتی یکی از وسایل برقی تون هنگ می کنه و متوقف می شه چه اتفاقی می افتد؟ ری استارتش می کنین و این وسیله دوباره به خوبی به کار می افتد. ما هم درست همین طور در زمان هایی به به دست آوردن انرژی دوباره و شارژ کردن مغزمون نیاز داریم. و بهترین راه واسه این کار هم استراحت کردنه، حتی واسه یه مدت کوتاه. دور شدن و سفر کردن، روش ی بهتریه. یه سفر تفریحی باعث می شه کارای روزمره و زندگی پرتکاپوی تون رو یادتون بره. سفرهایی اینطوری شما رو عاشق دنیا می کنه، به شما انرژی می دهد، و از شما آدم بهتری می سازه. وقتی به خونه برگردین، می دونین که با یه ذهن تازه و باطراوت، واسه روبرویی با واقعیت آماده اید.

” کسی که زیاد سفر می کنه، در کارش باهوش و تیزبینه. سفرهای بین المللی بینشی به آدم می دهد که نمی توان اون رو درکلاس های آموزشی یا محیط کاری پیدا کرد.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

جهانگردی