پیوند موفق دست قطع شده جوان تبریزی + عکس

تیم جراحی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی بهبود تبریز در عملی نادر تونستن دست راست قطع شده یه کارگر جوون تبریزی رو با موفقیت به بدنش پیوند بزنن.

بهنام آقازاده که ۳۷ سال سن داره و سرکارگر شرکت «تک تیر بتن» است، درباره چگونگی وقوع این حادثه گفت: ۱۹ مهر ماه موتور دستگاه های کارگاه دچار مشکل فنی شد که واسه رفع اون به زیرزمین مراجعه کردم.

ایشون اضافه کرد: هنگام تعمیر موتور، دستگاه خود به خود شروع به کار کرد و مچ دست راستم در بین تسمها گیر کرد.

این کارگر جوون گفت: فهمیدم دستگاه تموم بدنم رو به سمت خود میکشه و تنها چیزی که در اون لحظه به ذهنم رسید «یا حسین» گویان دست راستم رو از راه تیغه دستگاه از آرنج قطع و فریاد زدم تا کارگران برق رو قطع کنن.

آقازاده با توضیح دادن این موضوع که کارگرانی که صدای فریادم رو شنیده بودن به زیرزمین اومده و با دیدن دست قطع شده من همه از ترس فرار کردن، گفت: سقف زیر زمین تازه اجرا شده بود و به دلیل شمع گذاری در اون مکان به سختی خود رو به بیرون از ساختمون رساندم تا کسی به من کمک کنه.

ایشون اضافه کرد: دوستانم اول وحشت زده بودن و در آخر تونستن دستم رو از بین دستگاه آزاد کرده و منو همراه دست قطع شده به تبریز انتقال بدن.

این کارگر جوون گفت: از راه دوستانم به بیمارستان عالی نسب تبریز منتقل و اونجا کادر اورژانس دست قطع شده ام رو به طور کامل شستشو داده و اونو در جعبه ای قرار داده و از راه اورژانس منو به بیمارستان بهبود واسه عمل پیوند اعزام کردن.

ایشون اضافه کرد: خدا رو شکر می کنم که دستم دوباره پیوند خورده؛ این که دستم بی حس و بی حرکت بمونه برام مهم نیس، اگه دستم رو نداشتم از شدت غصه زنده نمی ماندم.

مدیر بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی بهبود هم درباره چگونگی انجام این عمل پیوندی گفت: با تماس اورژانس بیمارستان عالی نسب با این مرکز در مورد انتقال مریض، تموم کادر و اتاق عمل واسه انجام عمل پیوند آماده شدن.

بهمن ذیجاه اضافه کرد: با مشورت دو دکتر متخصص تموم لوازم لازم تا رسیدن مریض به مرکز آماده و حتی از دیگر مراکز هم درخواست لوازم و کیسه خون شد.

دکتر «حسین سلیمان لو» که سرپرستی این تیم جراحی رو بردوش داشت، گفت: با در نظر گرفتن این که تجربه عمل پیوند دست رو سه سال پیش در بیمارستان محلاتی تبریز داشتم، با اضطراب کمتر و با سرعت بیشتر عمل پیوند انجام شد.

این متخصص ارتوپدی و فلوشیپ زانو اضافه کرد: ساعت ۱۶ روز شنبه ۱۹ مهرماه به همراه کادر ۱۰ نفری وارد اتاق عمل شده و تونستیم اندام قطع شده رو پس از ۱۰ ساعت تلاش کادر درمانی با موفقیت کامل به بدن زخمی پیوند بزنیم.

ایشون گفت: همزمان با عمل پیوند شکستگی که در اندام قطع شده اتفاق افتاده بود هم جراحی و درمان شد.

سلیمان لو با تاکید بر این که یه هفته از مدت عمل پیوند میگذره و مریض در این مدت دچار مشکلات جانبی مخصوصا عفونت نشده، اضافه کرد: این عمل پیوند ۹۵ درصد با موفقیت انجام شده.

ایشون با تاکید بر آموزش عمومی کمکای اولیه به آحاد جامعه، گفت: مهمترین موضوع در مواجه با این جور موارد داشتن خونسردی، جلوگیری از خونریزی و انتقال سریع مریض به مراکز درمانیه.

این دکتر متخصص با توضیح دادن این موضوع که ممکنه در اثر بی توجهی به خونریزی، فرد حادثه دیده جون خود رو از دست بده، اضافه کرد: هم اینکه اندام قطع شده نباید مستقیما در نزدیکی یخ قرار گیرد، بلکه بهتره تو یه ظرف تمیز که سرم در داخل اون ریخته شده قرار داده شه و بسته یخ در کنار اندام گذاشته شه.

دکتر «کامران ظفر دوست» دیگه دکتر این تیم جراحی گفت: این تیم ۱۰ نفره جراحی تشکیل شده از سه گروه بیهوشی، ارتوپدی و عروق تونستن با همکاری هم در عملی سخت اندام قطع شده رو پیوند بزنن.

پیوند دست قطع شده جوون تبریزی

این متخصص جراحی عمومی و عروق و فوق تخصص جراحی قفسه سینه اضافه کرد: تیم ارتوپدی واسه فیکس کردن استخون و بازسازی اعصاب و عضلات تیم عروق هم واسه بازسازی شریان و وریدهای اندام و ایجاد جریان خون در کنار کادر بیهوشی فعالیت کردن.

پیوند دست قطع شده جوون تبریزی

ایشون گفت: حالا خوبیش اینه با لطف الهی و همکاری تیمی که در بیمارستان وجود داشت، تموم لوازم جراحی به موقع جفت و جور و عمل جراحی با موفقیت انجام شد.

پیوند دست قطع شده جوون تبریزی

ظفر دوست بر ضرورت آموزش کمکای اولیه در مدارس و دوران سربازی تاکید کرد و اضافه کرد: اگه برخورد درست در مواجه با حوادث در جامعه آموزش داده شه، تلفات به وجود اومده از طریق سوانح در جامعه کم میشه.

پیوند دست قطع شده جوون تبریزی

طبق گفته پزشکان در برخورد با سوانحی مثل این، سرعت عمل در انتقال و دونستن اصول اولیه کمک رسانی واسه آحاد مردم جامعه بسیار مهم و حیاتیه.

پیوند دست قطع شده جوون تبریزی

طبق آمار و اعلام نظر کارشناسان، پس از بیماریای قلبی و عروقی و سرطانا، تصادفات و مشکلات به وجود اومده از طریق اون سومین عامل مرگ و میر در کشوره که به نظر می رسه نیازمند اقدامات اساسی در جامعه هستیم.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن