پیش فعالی کودکان یعنی چه؟

میدونید شایع ترین مریضی روانی پیش کودکان چه بیماریه و به چه دلیل اتفاق می افته؟

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیش فعالی شایعترین مریضی روانی در بین کودکان هستش و در آینده کودک هم اثر گذاره.

دکتر عبداللهیان گفت: نبود دقیق شدن و فوکوس کردن روی مسائل درسی و نوشتن تکالیف، سخت گوش کردن به مدت طولانی و نشستن سرکلاس، تنوع طلب و پرجنب و جوش از علائم بیش فعالیه و کودکان بیش فعال با اینکه هوش خوبی دارن ممکنه پیشرفت درسی خوبی نداشته باشن.

ایشون اضافه کرد: کودکان بیش فعال نمی تونن روی یه هدف خاص متمرکز شن، بدون این که به آینده رفتارشون فکر کنن دست به عمل می زنند و بسیار پر جنب و جوش تر از بچه های معمولی ان، خیلی زود از کاری خسته می شن و در نوشتن و رنگ کردن نقاشیها مشکل دارن، بیشتر اشتباهات زیادی می کنن که به وجود اومده بوسیله بی توجهی و کم دقتی اوناس.

عبداللهیان، مسائل وراثتی و ضربه به مغز رو از جمله دلایل بروز بیش فعالی در کودکان شمرد و گفت: کودکی که می تونه با رشد عادی به فرد مفیدی در جامعه تبدیل شه ممکنه در اثر بی توجهی و درمان نشدن به یه شخصیت ضد اجتماع و منزوی تبدیل شه.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه کرد: در این مریضی روش درمان بر اساس درمان دارویی واسه افزایش توجه و تمرکز کودکان در کنار به کار گیری روش های روان شناختی و آموزش والدینه.

ایشون بر اهمیت چگونگی برخورد و رفتار والدین با این کودکان تاکید کرد و گفت: پایه کار داروها افزایش انتقال دهنده عصبی به نام دوپامینه که در بخشهای قدامی مغز موجب افزایش دقیق شدن و فوکوس کردن وحواس می شه.

عبداللهیان خاطر نشون کرد: ۵۰ درصد کودکان بیش فعال علایم بیش فعالی رو در بزرگسالی هم دارن و علایم این مریضی در بزرگسالی به صورت شخصیت های عجول، عصبی، کم تحمل و تنوع طلب بروز می کنه، اما معمولا با افزایش سن این حالات کاهش می یابد.

منبع : Mehrnews.com

جمع آوری: آلامتو

 

چیجوری با فرزندان خود رفتار کنیم؟

اشتباهات مالی خونواده های ایرونی

بازنشر بیماریای روانی عادی در کودکان

Share this post

Post navigation

You might be interested in...