پیشگیری از سرعت سفید شدن مو

older_woman

به گزارش آلامتو به نقل از جام جم آنلاین ؛ زیادن آدمایی که یهو متوجه سفید شدن مو هاشون می شن و این سفیدی اگه سریع اتفاق بیفته یا نگرانشان می کنه که دلیل اونو بدونن یا متقاعدشان می کنه که پا به می انسالی گذاشته ان. با روشای ادامه میشه سرعت این روند رو کم کرد.

  • وضعیت هورمو نهایتان رو بررسی کنین. وقتی اولین نشونه های سفید شدن موا رو دیدید به دکتر مراجعه کنین و بخواین از شما تست هورمون بگیره. بعضی وقتا آدمایی که سطح هورمون استروژن، پروژسترون و تستوسترون اونا پایین باشه به سرعت مو هاشون سفید می شه.
  • وضعیت تغذیه خود رو بررسی کنین. با جذب اندازه کافی شکلای جور واجور ویتامینا به خصوص ویتامین B و مواد معدنی مانند آهن و مس و اسید فولیک و ید از راه تغذیه مناسب، سلامت فولیکول مو هاتون رو تضمین کنین. افزایش مصرف ویتامین B۱۲ به طور خاص باعث کاهش روند از دست رفتن رنگدونه موا می شه و از سفید شدن اونا جلوگیری می کنه.
  • علاوه بر اینکه به طور منظم از ویتامینا استفاده می کنین، تلاش کنین از ویتامینایی که به طور خاص فرموله شدن و شامل بیوتین و بقیه مواد مغذی و لازم واسه موا هستن استفاده کنین. موا بیشتر از باقی مونده ویتامینا و مواد معدنی استفاده می کنن چون قسمت کلی اونا صرف ارگانهای حیاتی بدن می شه.
  • تلاش کنین اضطراب یا نگرانی و استرس رو کم کنین. داشتن استرس با سفید شدن زودرس موا رابطه مستقیم داره. استرس باعث از بین رفتن ویتامینا و مواد معدنی در بدن می شه و فولیکول، به مقدار لازم ویتامین واسه حفظ رنگدونها دریافت نمی کنه. می تونین با مدیتیشن و یوگا استرس خود رو کنترل کنین.
  • وراثت نقش مهمی در سفید شدن زودرس موا اجرا می کنه. اگه به دکتر مراجعه کردین و همه درمانا رو هم امتحان کردین ولی هنوز موهای سفید دارین، به خونواده تون نگاه کنین. وراثت نقش بسیار بزرگی در سرعت از دست دادن ملانین موا داره. در بعضی نقاط تنها مقدار مشخصی فولیکول هست و در همون نقاط بیشتر موهای ما سفید می شه.

جام جم آنلاین زیبایی مو سلامت مو