پیشگیری از سرطان روده با مصرف قهوه

قهوه coffee

نوشیدن مقدار کمی قهوه در روز به طور زیادی دچار شدن به سرطان روده رو کم می کنه.

به گفته محققان دانشگاه کالیفرنیا، مصرف فقط یه یا در آخر دو فنجون قهوه در طول روز و فعالیتای کاری خطر دچار شدن به سرطان روده تا ۲۶ درصد کم می شه.

استفانی اشمیت نویسنده ارشد این مقاله که از راه انجمن تحقیقات سرطان آمریکا منتشر کرده گفت:سطح ترکیبات به درد بخور قهوه به اندازه ایه که میشه گفت این ترکیبات به درد بخور با مواد مغذی موجود در حبوبات هم برابری می کنه و به همون اندازه که مصرف حبوبات واسه بدن خوبه مصرف قهوه هم خاصیت داره.

با در نظر گرفتن اینکه سرطان روده بزرگ در جهان به خصوص در بریتانیا چهارمین نوع سرطانه با مصرف روزانه قهوه تا حدودی میشه این نوع از سرطان رو کم کرد.

محققان هم در تحقیقات خود به این نتیجه رسیدن،کافئین موجود در قهوه خاصیت محافظتی داره از طرف دیگه آنتی اکسیدان موجود در قهوه هم به کاهش دچار شدن به سرطان هم کمک می کنه.

محققان این تحقیق می گن که باید در این مورد تحقیقات بیشتری داشته باشن تا به یافته های دفاعی قهوه در مقابل سلولای سرطانی برسن تا بشه از قهوه به عنوان یه نوشیدنی پیشگیرانه یاد کرد.

در این مطالعه محققان ۵۱۰۰ فردی که به سرطان روده گرفتار بودن رو تحت نظارت و بررسی قرار دادن و تقریبا ۴ هزار نفر از این افراد مریض هیچ گونه سابقه نوشیدن قهوه رو نداشتن.هم اینکه این افراد علاوه بر عادت نداشتن به مصرف قهوه ،رژیم غذایی نادرست داشتن و به مصرف سیگار عادت کرده بودن.

با در نظر گرفتن تحقیقات سرطان در بریتانیا،بیشتر از ۴۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۳ به سرطان روده گرفتار شدن که تقریبا آمار سرطان رو در این کشور تا ۵۷ درصد زیاد کرده.

۱۰ نشونه خاموش لوسمی (سرطان خون) که نباید ندیده گرفته شن

نشونه های سرطان ریه

سرطان قهوه