پیشنهاد خواستگاری از طرف دختر و موانع آن

در بخش انتخاب، بدون هیچ شک و دودلی، زنان و دختران حق انتخاب دارن و معمولا در بیشتر موارد، وقتی کسی به خواستگاری اونا میاد، میتونن در مورد اون فرد تحقیق و پس از تحقیقات لازم انتخاب کنن؛ یعنی جواب آری یا نه بگن.

به گزارش آلامتو و به نقل از سپیده دانایی؛ انتخاب، شرعا و قانونا حق طبیعی زنان درباره همسر آیندهشانه و از دید شرعی هم الان در بیشتر مناطق کشور ما تقریبا همینطور عمل میشه؛ مگه در موارد بسیار نادری که ممکنه خونواده های از روی تعصب، فردی رو به دختر تحمیل کنه.

اما مسئله خواستگاری هرچند مقدمه یه انتخابه، ولی بیشتر مثل پیشنهاده؛ یعنی چیزی که در روند خواستگاری اتفاق می افته، اینه که از طرف خونواده پسر یا از طرف خود پسر به خواستگاری دختر میرن و در واقع پیشنهاد ازدواج با دختر رو مطرح میکنن و دختر حق داره انتخاب کنه و جواب مثبت دهد و هم اینکه حق داره رد کنه و جواب منفی بده.

اینکه دختران هم میتونن از فرد مورد علاقه خود خواستگاری کنن، مسئله های فرهنگیه، نه مسئله های شرعی، قانونی و حقوقی.

در بعضی از مناطق کشورهایی مانند هندوستان مرسومه که خونواده دختر به خونواده پسر پیشنهاد ازدواج میکنه و خواستگاری بیشتر از طرف خونواده دختر مطرح میشه.

در اینجور فرهنگهایی، خواستگاری زن از مرد، از قدر و منزلت زن نمیکاهد و اونو در چشم مرد کوچیک نمی کنه و حتی اگه جواب از طرف خونواده مرد منفی باشه، موجب سرشکستگی خونواده دختر نمیشه و هم از نظر روانی، واسه دختر آسیبزا نیس، اما در کشورهایی مثل کشور ما که اینجور فرهنگی وجود نداره و فرهنگ خواستگاری دقیقا برعکسه، خواستگاری مستقیم زن از مرد، مطلوب نیس و عوارضی داره که در آخر از نظر روانی و شخصیتی و آبرو اجتماعی و خانوادگی به ضرر زن تموم میشه؛ مخصوصا اگه زن در این رابطه جواب منفی دریافت کنه، چون زنان از نظر عاطفی و هیجانی در عین حالا که در سطح بالاتری از جنس متفاوت هستن، اما شکنندگی اونا هم به همین اندازه از نظر عاطفی بیشتر از مردونه.

پس در این جوری مسائل که احتمال دریافت جواب منفی یا مثبت هست، با درایت خاصی باید عمل شه و در صورت ضرورت باید با افراد کارشناس و مجرب مشورت شه و در مرحله بعد از واسطه استفاده شه؛ واسطه های که از نظر تعهد، دلسوزی و رازداری مورد اعتماد باشه تا بهصورت به طور کامل پنهونی کار رو پیگیری کنه و با مهارت و کیاست خاصی، فرد دلخواه رو به ازدواج تشویق کنه و بعد از اینکه آمادگی ازدواج در اون ایجاد شد، به اون جهت بده و اونو به خواستگاری دختر هدایت کنه.

با این روش، هم دختر از حق انتخاب خود بهخوبی استفاده کرده و هم با واسطه و به صورت غیرمستقیم از فرد دلخواه خواستگاری کرده و از آسیبهای خواستگاری مستقیم در امان مونده.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

خواستگاری سپیده دانایی

Share this post

Post navigation

You might be interested in...