پیروزی فوتسال ایران برابر پاناما

تیم ملی فوتسال ایران در آخرین بازی مرحله گروهی جام جهانی تایلند از ساعت ۱۵:۳۰ امروز(پنج شنبه) در سالن نیمیباتر به مصاف پاناما رفت و موفق شد با پیروزی ۴ بر ۳ به جمع ۱۶ تیم برتر مسابقات راه پیدا کنه. گلای ایران رو در این بازی احمد اسماعیل پور در دقیقه سه، افشین کاظمی در دقیقه ۱۴،محمد طاهری در دقیقه ۱۹ و ۳۸ به ثمر رساندند.

 

به گزارش ایسنا،اولین حمله جدی ایران رو اسماعیل پور در دقیقه سوم شروع کرد و با دادن پاس به حسن زاده این بازیکن در موقعیت گلزنی قرار گرفت اما ضربه حسن زاده به تیر دروازه خورد و در برگشت خود اسماعیل پور توپ رو تبدیل به گل کرد. اما تک گل ایران فقط سه دقیقه دووم آورد و تیم پاناما روی حرکت تاکتیکی بوسیله کلادیو گودریج به گل تساوی رسید.

بازیکنان پاناما پس از این گل در دو حرکت خشن مصطفی طیبی و مصطفی نظری رو مجروح کردن اما سنگربان ایران وضعیت بهتری داشت و به بازی ادامه داد.

در ادامه بازی بازیکن گلزن پاناما صاحب موقعیت تک به تک شد که این توپ با خوش شانسی از کنار دروازه نظری عبور کرد و ثانیهایی بعد هم دروازه بان پاناما هم شوت محکم حسن زاده رو کنترل کرد.

حملات شاگردان صانعی در ادامه زیاد شد و طاهری، حسن زاده و کاظمی به ترتیب دو شوت رو روونه دروازه کردن که هر دو به بیرون رفت و در آخر افشین کاظمی پس از چند بار شکست، پشت به دروازه پاناما صاحب توپ شد و با چرخشی مشابه چرخشای وحید شمسایی، دومین گل ایران رو به ثمر رساند.

دو تیم در ادامه حملات بسیاری رو تدارک دیدن که در آخرین دقیقه ی نیمه ی اول محمد طاهری روی یه ضربه ی کرنر تونست گل سوم رو به ثمر برسونه . اینطوری ملی پوشان ایران با پیروزی سه بر یه به رختکن رفتن.

با شروع نیمه دوم بازی، پاناما که واسه جبران گلای خورده وارد زمین شده بود، بازی رو هجومی شروع کرد اما طولی نکشید که بازم شاگردان صانعی صاحب توپ و میدون شدن. در یکی از صحنه ها هم دروازه بان پاناما با کنترل توپ، به سمت دروازه ایران حرکت کرد اما در آخرین لحظات توپ رو از دست داد.

بازیکنان پاناما در ادامه بازی و در اواسط نیمه دوم هم صاحب دو موقعیت تک به تک شد اما هر بار مصطفی نظری مانع ویرانی دروازه ایران شد. واسه ایران هم طاهری و طیبی دو موقعیت تک به تک رو از دست دادن تا دو تیم در این مورد مساوی شن.

البته بدشانسیای ایران بازم ادامه پیدا کرد و در حالی که بازیکنان در ضربات آخرشون دقت چندانی نداشتن، احمدی و رهنما دو فرصت گل رو از دست دادن و در ادامه احمدی توپ رو در محوطه جریمه ایران با دست لمس کرد و پاناما صاحب یه ضربه پنالتی شد. بازیکن حریف هم در حالی که نظری به سمت مخالف رفته بود، توپ رو وارد دروازه ایران کرد.

حملات دو تیم در دقایق پایانی بازی زیاد شد و محمد طاهری بازم شوت محکمی رو روونه دروازه پاناما کرد و توپ این بار با برخورد به بازیکن حریف تغییر جهت داد و گل چهارم ایران به ثمر رسید. اما این پایان کار نبود و پاناما دوباره اختلاف رو به کمترین حد ممکن کشوند تا ایران این بازی رو هم با دست کم اختلاف به سود خود تموم کنه.

ایران قبل از این در جام جهانی سالای ۱۹۹۲ و ۲۰۰۸ هم به مرحله یه هشتم پایانی صعود کرده بود.

در دیگه بازی این مرحله، اسپانیا با نتیجه پنج بر یه از سد مراکش گذشت و به عنوان تیم اول از گروه B به مرحله بعدی رسید.

حریف ایران در مرحله یه هشتم پایانی هم فردا مشخص می شه و اگر گواتمالا از سد جزایر سلیمان بگذره، حریف بعدی فوتسالیستای ایرونی هستش.

ورزش ۳

Share this post

Post navigation

You might be interested in...