پیرمردی با کفش های ۴۰۵ کیلوگرمی + عکس

کفشا بیشتر از جنسای چرم، پارچه یا جیر ساخته می شن و معمولا واسه راحتی هرچه بیشتر آدما، ساخت یه کفش با تحقیقات بسیار همراه می شه. یکی از مهمترین جنبه های یه کفش مناسب سبک بودن اوناس.

“ژنگ فوکسینگ” پیرمردی ۵۱ ساله س که یکی از عجیب ترین کفشای دنیا رو پا می کنه و روزانه کمی با اونا قدم می زنه. این مرد هر روز صبح کفشای آهنی به پا می کنه که ۴۰۵ کیلوگرم وزن داره.

این مرد چینی پوشیدن کفشای سنگین رو بسیار ساده و بی اشکال می دونه. اون از دوران جوونی قدم زدن با این کفشا رو شروع کرده و اول با به کار گیری آهنای باقی مونده از کارگاه های آهنگری کفشی با ۳۰ سانتی متر طول و ۲۰ سانتی متر عرض ساخت.

این کفش اول تنها ۷۰ کیلوگرم وزن داشت اما به مرور به وزن اون اضافه شد و حالا ۴۰ سانتی متر ارتفاع داره و وزن زوج اونا به ۴۰۵ کیلوگرم می رسه. این ون نزدیک به ۷ برابر وزن بدن خودشه ولی مشکلی واسه اون به وجود نمی آورد.

1720474_280

اون کفشا رو در حیاط خونه نگهداری می کنه و به گفته خودش باید روزانه دست کم ۱۰۰ متر با این کفشا پیاده روی کنه. اونم اینکه اعلام کرده که اگه بتونه بازم وزن این کفشا رو زیاد می کنه چون این روزا کفش هاش واسه اون سبک شدن.

باشگاه خبرنگاران