پیرزن شاخ‌دار!+عکس

یه زن ۸۷ ساله چینی به خاطر شاخی روی سرش سوژه رسانه ها شده. این شاخ درست وسط سر این خانوم مانند شاخ کرگدن رشد کرده!

«لیانگ زیژن» پیرزنی در یکی از روستاهای جنوب غربی چینه که به خاطر شمایل عجیبش، به زن «تک شاخ» معروف شده. شاخ عجیب و غریبی که حدود ۱۳ سانتی متر طول داره. تقریبا ۷ یا ۸ سال پیش، یه خال گوشتی بر سر این زن ظاهر می شه که خارش زیاد سر رو واسه اون به همراه می آورد. «چاوجون» پسر این خانوم میگه: «ما همون زمان این مشکل رو با روشای سنتی چینی درمان کردیم و دیگه اثری از اون نبود.»

پیرزن شاخدار چینی

اما این پایان مریضی اون نبود؛ چون که حدود دو سال پیش دوباره توده ای مانند شاخ در سر اون ظاهر شد. این شاخ وقتی بزرگتر می شه که دختر این خانوم هنگام شستن سر مادر، به طور تصادفی اون رو می شکنه. چاوجون میگه: «حالا این شاخ آسیبای زیادی به مادرم وارد می کنه و در خوابیدن اون رو دچار مشکل می کنه. علاوه بر این، محل رویش شاخ هم دائم خونریزی می کنه.»

به گفته پزشکان این آسیب، یه تومور پوستیه که معمولا کوچکه؛ اما می تونه مثل تومور این خانوم رشد عجیب هم داشته باشه و هرچند پزشکان فکر می کنند با عمل جراحی میشه این تومور رو واسه همیشه نابود کرد، خونواده این مادربزرگ چینی، نگران سلامتی مادرشون پس از این جراحی هستن.

این اولین بار نیس که وجود اینجور بیماریایی در چین گزارش می شه؛ هرچند نمونه های زیاد این شکلی بسیار نادره. مثلا در سال ۲۰۱۰ هم یه زن شاخ دار گزارش شد که اون موقع با عنوان «زن شیطانی» معروف شده بود.

عادات روزانه زنان چینی واسه زیبایی و جوون موندن

رکورد گینس صعود پله با سر

اخبار چین باشگاه خبرنگاران

Share this post

Post navigation

You might be interested in...