پیداکردن کلیه با خودروی شخصی+عکس

یه مریض کلیوی واسه فرار از صفای دراز مدت پیوند کلیه با خودروی شخصی اش اقدام پیدا کردن کلیه کرد.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: ایستادن در صف پیوند کلیه همیشه یکی از دردناکترین اتفاقات واسه بیماران کلیویه و خیلی از بیماران کلیوی در این انتظار جون خود رو از دست میدن.« کریستین رویلس» ۲۴ ساله اوایل سال گذشته فهمید که هر دو کلیه هاش رو از دست داده و باید واسه پیدا کردن یه کلیه جدید در صف ۱۰۰ هزارنفر انتظار منتظر بمونه.

پیدا کردن کلیه با ماشین

اون فهمید که هرساله حدود ۴هزارنفر در این صف جون خود رو در این صف طولانی از دست میدن. پس کریستین عزمشو جزم کرد خودش واسه حل این مشکل اقدام کنه. اون شنیده بود پیرمردی در پورتلند جنوبی واسه پیدا کردن کلیه واسه همسرش پلاکاردی رو در دست گرفته بود و به خیابونا میرفت. کریستین هم با الهام از این قصه ماشینش رو تبدیل به یه بیلبورد تبلیغاتی کرد و جمله ساده ای روی اون نوشت: « من به دنبال کسی می گردم که کلیه اش رو به من اهدا کنه. فقط باید دارای گروه خونی O باشه.» اون این جمله رو همراه با اسم و شماره تلفنش نوشت و با نامزدش در خیابانها حرکت کرد.

kidney-donation-550x309.jpg

چندروز بعد از این حرکت، یکی از زنان هم محلی به نام «اشلی» با دیدن این پیام بسیار ناراحت شد. اون در این باره میگه: «در تموم عمرم جمله ای تا این اندازه غم انگیز ندیده بودم.» اشلی به خونه رفت و این موضوع رو با همسرش «جاش» مطرح کرد و جاش هم یه جمله گفت.«چطوره منو امتحان کنین!» جاش میگه: «اگه این اتفاق واسه همسر من هم رخ می داد من تموم تلاشم رو واسه پیدا کردن کلیه می کردم و دوست داشتم کسی این بود که کلیه اش رو به همسرم اهدا می کرد. ما سه بچه داریم و من میتونم کلیه ام رو به کریستین اهدا کنم.

تست پایانی از جاش تا چند وقت دیگه انجام می شه و این دو باید واسه عمل باید آماده شن. جاش واسه این کار هیچ پولی از کریستین دریافت نمیکنه. اون فقط می خواد با این کار به بچه هاش یاد بده وقتی کسی نیاز به کمک داره باید به اون کمک کرد و جاش با این کمک بزرگ زندگی کریستین رو نجات داد.

شاید قصه جاش و فداکاری اش مدتها تو ذهن مردم محله اش می مونه و کریستین هم به باقی بیماران کلیوی یاد داد که باید خودشون دنبال انگیزه های زندگی و درمان مریضی شون باشن.

noindex خبرگزاری مهر