پیتزا بخورید و لاغر شوید!

در این گزارش روایتی از سرآشپزی رو می خوانیم که در مدت ۷ ماه فقط با خوردن پیتزا تونسته در حدود ۴۶ کیلو وزن کم کنه.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: اگه شمام از اون دسته از آدمایی هستین که واسه کاهش وزن راه های زیادی رو امتحان کرده اید و البته هر بار هم شکست خورده اید و بازم از وزن بالایی که داشتین، بیان نارضایتی کردین. اما یه سرآشپز نیویورکی واسه اینکه وزن خودشو کم کنه دست به رژیم جالبی زد و به مدت هفت ماه هر روز پیتزا خورد تا در آخر ۴۶ کیلو وزن کم کنه.

مطمئنا این داستان دقیقا برخلاف چیزهاییه که قبل از این شنیده اید و حتی شما رو از خوردن پیتزا منع کرده باشن، اما حرف ها رو بیشتر قبول دارین یا چیزی رو که نتیجه داده!

سرآشپز پازکوئلا کوزولینو وقتی که از ایتالیا به امریکا رفت وزنش به ۱۶۸ کیلوگرم رسید! خودش داستان این اضافه وزن تعریف می کنه: «من در امریکا اورئو رو پیدا کردم، این بیسکوئیت های کرم دار و شکلاتی واسه من جذابیت زیادی داشت و در طول روز بین ۱۰ تا ۱۲ عدد از اون ها رو می خوردم، البته اتفاق می افتاد که یه بسته اون رو هم کامل خورده باشم، همین طور من علاقه زیادی به کوکا و آب های گازدار داشتم که می تونستم ۲ قوطی رو پشت سر هم بخورم!»

پیتزا و کاهش وزن

این عادت ها باعث شده بود که کوزولینو اضافه وزن زیادی پیدا می کنه و از خیلی چیزایی که از انجام دادنشون حس خوبی پیدا می کرده، محروم می شه؛ مانند بازی کردن با پسرش در پارک. هم اینکه اندازه لباس هاش بسیار بالا رفته بود. خودش توضیح می دهد: « وقتی به دکتر مراجعه کردم، به من درباره مریضی های قلبی اخطار می داد، همین طور من مشکل زانو و کمر پیدا کرده بودم. به خاطر همین باید به سرعت مقدار خیلی از این وزنم رو کم می کردم.»

کوزولینو عزمشو جزم کرد نوشابه های گازدار و شیرینی ها رو از زندگی اش حذف کنه و به رژیم غذایی محلی مدیترانه ای که در خونواده اش در گذشته داشتن، برگرده. واسه این کار اون شروع به پخت پیتزای مخصوصی که واسه ۳۰۰ سال در خانواد ه اش بوده کرد و البته خودش هم اون رو در خونه حاضر می کرد.

خمیر این پیتزا فقط به ۴ ماده اصلی نیاز داره؛ آرد سفید، نمک و مخمر که بعد از مخلوط کردن همه این ها با هم باید خمیر به مدت ۳۶ ساعت استراحت کنه تا واسه پخت حاضر شه. این خمیر اصلا سنگین نیس و با قطر ۳۰ سانتی متر تنها شامل سس گوجه فرنگی، ریحان و موزارلای تازه س که در آخر تنها ۶۰۰ گرم کالری داره.

پیتزا و کاهش وزن

این پیتزا واسه نهار بود و و حالا کوزولینو باید به صبحونه و شام فکر می کرد. صبحونه به جز میوه و قهوه و آب پرتغال و بعضی وقتا هم حبوبات چیز دیگری نمی خورد و شام هم شامل ظرف کوچیکی سالاد می شد. اون با این کار مصرف روزانه کالری خود رو به ۲۷۰۰ گرم در روز رسونده بود.

واسه کوزولینو این رژیم غذایی خیلی هم بی دردسر نبوده و به دلیل اینکه شیرینی و شکلات رو به کلی از مواد خوردنی روزانه اش حذف کرده، سردردهای زیادی رو مخصوصا در روزای اول تحمل کرده، اما بعد از یه مدت عادت کرده و با پایین رفتن وزنش احساس خوبی بدست آورده. اون در مدت زمان سه ماه تونسته تقریبا ۱۸ کیلو وزن کم کنه و بعد سفری به سرزمین مادری داشته و در برگشت بازم برنامه غذایی و رژیم خاص خودشو ادامه داده.

خودش در این باره می گوید: «وقتی هر روز پیتزا می خوردم، دیگه تمایلی به خوردن تنقلات نداشتم و در کمتر از یه سال ۴۶ کیلو وزن کردم و راز این اتفاق در خوردن دُرُست مواد غذایی طبیعیه که من اون رو تجربه کردم.»

پیتزا و کاهش وزن

شاید براتون عجیبب باشه اما کارشناسان تغذیه هم این رژیم غذایی رو تایید کرده ان و گفته ان این برنامه غذایی به دلیل اینکه از مواد تازه جفت و جور می شه و شامل همه اون چیزهاییه که بدن نیاز داره، می تونه به عنوان یه رژیم معرفی شه.

کوزولینو از این وزنش رو کم کرده خیلی خوشحاله و می گوید حالا هم می تونه ورزش کنه و بقیه هم اون رو با عنوان های چاق صدا نمی کنن و هم اینکه از اینکه این رژیم غذایی موفقیت آمیز رو کشف کرده بیان رضایت می کنه و امیدواره واسه بقیه هم به درد بخور باشه.

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

دلیل کم نشدن وزن چیه؟

خبرگزاری مهر رژیم غذایی