پول کدام کشور بیشترین ارزش را دارد؟

به گزارش آلامتو به نقل از جام جم آنلاین ؛ پس این درآخر منتهی به کاهش واردات و افزایش صادرات می شه. کشورهایی که صادرات اونا بیشتر از وارداته، یعنی با مازاد تجاری (مثبت بودن اندازه صادرات نسبت به واردات) روبه رو هستن و واحد پولی اونا درخواست بیشتری داره و کشورای وارد کننده مجبور به جفت و جور ارز کشورای صادرکننده می شن، برعکس کشور وارد کننده با کم شدن ارزش پولی خود روبرو شدن در نتیجه قیمت جنسای وارداتی واسه مصرف کننده داخلی گرانتر تموم می شه. پس واردات محدودتر می شه. این می تونه به افزایش صادرات اون کشور و کاهش واردات اون کمک کرده و درنتیجه به کاهش کسری بودجه موجود کمک کنه. در زیر ۱۰ ارز با ارزش جهان رو معرفی می کنیم …

۱. دینار کویت

یه دینار کویت: ۳.۴۲ دلار

دینار کویت واحد رسمی پول کویت و با ارزش ترین ارز دنیاس. این واحد پولی اولین بار در در سال ۱۹۶۱ معرفی شد. کویت به دلیل منابع غنی نفتی و صادرات این طلای مشکی، کشور ثروتمندی در جهان شناخته می شه. خیلی افراد واسه به دست آوردن پول زیاد آمریکا رو واسه کار انتخاب می کنن در حالی که ارزش پول کویت بیشتر از دیگر کشورهاست.

۲. دینار بحرین

یه دینار بحرین: ۲.۶۵ دلار

با ارزش ترین پول دنیا

بحرین دارای دومین پول با ارزش جهان بوده و به دلیل داشتن فرصتهای شغلی فراوون بسیار معروفه. دینار بحرین اولین بار در سال ۱۹۶۵به جای روپیه خلیج فارس معرفی شد. دلیل مهم بودن پول این کشور به دلیل رابطه با عربستان سعودی و ذخایر نفتیه به خاطر همین خیلی از افراد در نقاط جور واجور جهان،واسه پیدا کردن شغل به این کشور می رن.

۳. ریال عمان

هر ریال عمان: ۲.۶۰ دلار

ریال عمان واحد پول رسمی کشور عمانه که به ۱۰۰۰ بیضا تقسیم می شه. قبل از سال ۱۹۴۰ روپیه هند و ماریا ترزا در عمان به عنوان واحدای پولی در معاملات استفاده می شدن و روپیه هند تا سال ۱۹۵۹ در این کشور ارزش خود رو نگهداشت. قیمت نفت موضوع بسیار مهمی در عمان بوده و این کشور دارای ذخایر زیادی نفته.

۴. لاتس لتونی

یه لاتس: ۱.۸۹ دلار

با ارزش ترین پول دنیا

لتونی کشوری در اروپای شمالی و ریگا پایتخت اون هستش. این کشور با اینکه کشور کوچکیه اما از سال ۲۰۰۴ به عنوان عضوی از اتحادیه اروپا شناخته می شه. لاتس با کد ایزوی LVL ، واحد پولی این کشوره که در سال ۱۹۲۲ معرفی شد و در جایگاه چهارمین پول با ارزش جهان شناخته می شه. این واحد پولی جانشین روبل، واحد پول قبلی این کشور شده.

۵. پوند انگلیس

یه پوند: ۱.۶۱۶ دلار

این واحد پولی مشهورترین و براساس اسناد معتبر، قدیمی ترین واحد پول جهان شناخته می شه. پوند استرلینگ یا بطور کوتاه پوند، واحد پول پادشاهی بریتانیا هستش. واحد کوچیک تر پوند پنی اسمشه یه پوند،صد پنیه. انگلیس جزو گرون ترین کشورهاست که واسه سفر به اونجا باید یه کیسه پول همراه خود برد.

۶. دینار اردن

یه دینار: ۱.۴۱ دلار

با ارزش ترین پول دنیا

دینار واحد پول اردن در قاره آسیاست. دینار اردن به ۱۰ درهم، ۱۰۰ قرش و یا ۱۰۰۰ فلس تقسیم می شه. این واحد پولی در سال ۱۹۴۰ معرفی شد و واحد اون برابر با دلار فلسطینه. کد ISO ۴۲۱۷ این پول JODه. با اینکه این کشور از کمبود منابع و ذخایر نفت فراوون رنج می بره اما ارزش پولی اون بالاست.

۷. یورو اتحادیه اروپا

یه یورو: ۱.۳۱۶۲۲ دلار

یورو واحد پول کشورای منطقه یوروه . این واحد پولی که بزرگ ترین قدرت تجاری دنیا رو شکل داد، با هدف وصل کردن کشورای اروپایی واسه مقاصد تجاری و سیاسی و در بحبوحه آشوبای سیاسی و اقتصادی در سال ۱۹۹۹ معرفی شد و الان در ۱۷ کشور از جمله آلمان، فرانسه، بلژیک، ایتالیا،هلند، یونان، پرتغال، اسپانیا استفاده می شه. امروزه ارزش یورو بیشتر از دلاره. در ۸۵ درصد معاملات در بازار ارز خارجی از یورو استفاده می شه.

۸. دلار کایمن

یه دلار کایمن: ۱.۲۲ دلار

با ارزش ترین پول دنیا

واحد پولی جزایر کایمنه که فقط در این جزیره ازش استفاده می شه. کد ایزوی این واحد KYDه که به ۱۰۰ تقسیم می شه. این واحد پولی در سال ۱۹۷۲ معرفی شد. مسئولیت کنترل این واحد پولی برعهدهٔ منبع پولی جزایر کیمن قرار داره. از امتیازات این واحد پولی اون هستش که مالیات به اون تعلق نمی گیره.

۹. فرانک سوئیس

یه فرانک سوئیس: ۱.۱۰ دلار

با ارزش ترین پول دنیا

فرانک واحد پول کشورای سوئیس و لیختن اشتاین و هر ۱ فرانک مساوی ۱۰۰ سانتیمه. سوئیس یکی از مکانهای پرگردشگر دنیا شاناخته می شه که زیباییها و جذابیتهای فراوون داره. این واحد پولی ارزشی بیشتر از دلار آمریکا داره.

۱۰. دلار استرالیا

یه دلار استرالیا: ۰.۷۵دلار آمریکا

با ارزش ترین پول دنیا

استرالیا به دلیل زیباییها و اقتصاد قدرتمندش در دنیا بسیار مشهوره. دلار استرالیا واحد پول این کشوره که به طور خلاصه AUD نامیده می شه و معمولاً با علامت اختصاری $.A و یا به شکل غیر رسمی AU$ نشون داده می شه. دلار استرالیا از جهت اندازه بهره بالا در این کشور، نبود دخالت دولت در بازار سهام خارجی، اثبات اقتصاد و دولت، و سود معاملات بازرگانی مخصوصا با کشورای آسیایی در سطح جهان مطرحه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *