پولدارترین مرد آمریکا چه کسی است ؟ + عکس

مجله فوربس در طبقه بندی ۲۰۱۱ ثروتمندترین مردان دنیا دوباره بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت رو به عنوان پولدارترین آمریکایی و دومین پولدار دنیا انتخاب کرد.

Bill_Gates

به گزارش مهر، که قبل از این بارها در طبقه بندی هرساله فوربس واسه تعیین ثروتمندترین مردان آمریکا اول شده بود دوباره در راس این فهرست ایستاد.

در میان ۴۰۰ ثروتمندی که در این طبقه بندی وارد شدن “بنیانگذار غول نرم افزاری دنیا” در سکوی اول ایستاد تا در ادامه اون اسامی آشنای دیگری از دنیای فناوری قرار گیرند.

برپایه این طبقه بندی جدید، بیل گیتس با ۵۹ میلیارد دلار دارایی، پولدارترین مرد آمریکا و پس از “کارلوس اسلیم”، تاجر مکزیکی، دومین مرد پولدار دنیا شد.

هرچند بیل گیتس از سال ۲۰۰۸ رسماً با دنیای فناوری خداحافظی کرد و در سالهای گذشته ۲۸ میلیارد دلار صرف فعالیتهای بشردوستانه ای چون مقابله با بیماریها، گرسنگی و بی سوادی در نقاط جور واجور دنیا مخصوصا آفریقا کرده بازم به عنوان یکی از بزرگان فناوری شناخته می شه.

در این طبقه بندی، پس از بیل گیتس اسمای دیگری هم به چشم می خورن که در میدون فناوری و اینترنت پیشگام هستن.

طوریکه، “لری الیسون”، بنیانگذار شرکت اوراکل با ۳۳ میلیارد دلار دارایی در رتبه سوم و “جف بزوس”، بنیانگذار شرکت آمازون با ۱۹.۱ میلیارد دلار در رده سیزدهم ثروتمندترین مردان آمریکا قرار گرفته.

نکته عجیب در طبقه بندی ۲۰۱۱ مجله فوربس در اینه که واسه اولین بار، مارک زاکربرگ، مخترع فیسبوک با ۲۷ سال سن و ۱۷.۵ میلیارد دلار دارایی در میان ۲۰ پولدار اول آمریکا قرار گرفته و با ایستادن در سکوی چهاردهم حتی از بنیانگذاران گوگل، “سرگی برین” (رتبه پانزدهم، ۳۸ ساله مالک ۱۶.۷ میلیارد دلار) و “لری پیج (رتبه شانزدهم، ۳۸ ساله مالک ۱۶.۷ میلیارد دلار) سبقت گرفت.

هرچند ثروت بنیانگذاران گوگل هم نسبت به ۱۵ میلیارد دلار سال گذشته ۱.۷ میلیارد دلار بیشتر شده.

در این طبقه بندی در میان دیگه ثروتمندان دنیای فناوری، استیو جابز بنیانگذار اپل با ۷ میلیارد دلار در رتبه ۳۹، اریک اشمیت رئیس قبلی هیئت مدیره گوگل با ۶.۲ میلیارد دلار در رتبه ۵۰، رید هافمن، رئیس شبکه اجتماعی کاری LinkedIn با ۱.۵ میلیارد دلار در رتبه ۲۹۳ و دیوید فیلو، بنیانگذار دوم یاهو با ۱.۱ میلیارد دلار در رتبه ۳۷۵ قرار گرفتن.

رمز موفقیت در زندگی به روش بیل گیتس

۲۸ اکتبر، تاریخ تولد بیل گیتس مبارک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *