پوشیدن لباس تنگ چه خطرات و عوارضی برای سلامت دارد؟

لباس تنگ

پوشیدن لباس تنگ شما رو مریض می کنه

پوشیدن لباس تن می تونه مشکلات زیادی داشته باشه و باعث ایجاد مشکلاتی شه که حتی تا آخر عمر به همراه شما هستن. در مورد پوشیدن لباس تنگ و اثرات بد اون بر سلامت مطالب زیادی هست و در این مطلب خلاصه ای از این مشکلات رو به شما می گیم.

جریان برگشتی خون در اندامای تحتانی از جمله حیاتی ترین کارکردهای بدنه و مثلا از ورم زانو جلوگیری می کنه. اگه این جریان خون بر اثر پوشیدن لباس تنگ دچار اختلال شه، نشونه هایی مانند خستگی و کوفتگی در فرد بروز می کنه. تنگی لباس در ناحیه پا و دور کمر باعث می شه که فشار زیادی به قلب واسه برگردوندن خون ایجاد شه.

مشکل در هضم غذا با پوشیدن لباس تنگ

معده بعد از پر شدن از غذا به دلیل ترشح اسیدهای گوارشی حجیم تر می شه، در حالی که لباسای تنگ در ناحیه شکم از حجیم شدن معده جلوگیری می کنن و حتی باعث بروز دیر هضمی و رفلاک هم می شن. درد روده، تورم و یبوست از دیگر مشکلات لباسای تنگ هستن.

عفونت تناسلی با پوشیدن لباس تنگ

تنگی لباس در باعث افزایش رطوبت و دما در اون ناحیه می شه و احتمال ایجاد بوی بد و عفونتای قارچی رو زیاد می کنه. این وضعیت حتی می تونه باعث کاهش اسپرم در مردان شه و بعضی وقتا هم موجب بیضه درد می شه.

مشکلات پوستی به دلیل پوشیدن لباس تنگ

اگه لباسی که می پوشید تنگ باشه و از جنس غیر قابل تنفس باشه، بدن شما قادر به تنفس نیس. قرمزی، خارش و موهای زیر پوستی در ناحیه پاها جزو مشکلات پوشیدن لباس تنگ هستن.

افزایش تعریق به دلیل پوشیدن لباس تنگ

لباس تنگ باعث ایجاد ، زیر بغل و پا می شه، الیاف مصنوعی مخصوصا لباسای پلاستیکی می تونن این بو رو بدتر کنن و مزینه ساز رشد شکل های جور واجور باکتری شن.

شدید شدن واریس با پوشیدن لباس تنگ

این مورد واسه خانوما شایع تره، چون هورمون پروژسترون در باز شدن غیر طبیعی رگا نقش داره. این وضعیت بر اثر پوشیدن لباسای تنگ به دلیل کاهش گردش خون خیلی بد تر می شه. تو یه تحقیق مشخص شد ۳۱ درصد جمعیت زنان رگای واریسی دارن.مصرف قرص ضد بارداری، پوشیدن لباس تنگ و ایستادن زیاد می تونین این وضعیت رو خیلی بد تر کنه.

شدید شدن سلولیت با لباس تنگ

پوشیدن لباس تمگ به صورت مستقیم باعث سلولیت نمی شه، اما می تونه علائم ظاهری بدشکل به وجود اومده بوسیله این وضعیت رو تسریع کنه، چون تنگی لباس باعث مشکل جریان خون و نمایان شدن تجمع جور واجور چربی در ناحیه رانا می شه.

تنفس ناقص با لباس تنگ

لباس تنگ مخصوصا اگه در ناحیه بالا تنه تنگ باشه می تونه مانع از تنفس کامل شه. اگه رد و بدل کردن گازها در ناحیه قفسه سینی به درستی انجام نشه، باعث تحمع و تسریع اکسیداسیون سلول می شه و باعث پیری زودرس می شه.

کمردرد با لیاس تنگ

پوشیدن لباس تنگ می تونه باعث درد در ناحیه کمر و لگن شه. لباسایی که به دلیل زیاد، محدودیت جرکتی ایجاد می کنن، باعث کشیدگی بعضی از عضلات خاص و وارد اومدن فشار به مهره می شن.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

شیک پوشی

Share this post

Post navigation

You might be interested in...