پهپادها جایگزین پیک موتوری می‌شوند!

پهپاد

شاید باور نکردنی به نظر برسه، اما تازگیا قراره تعدادی از شرکتای تجاری محصولاتشون رو با پهپاد به درب خونه مشتریانشان برسانند تا این پیک هوایی هم وارد سیستم حمل و نقل شه.

به گزارش آلامتو به نقل از ؛ سازمان حمل و نقل هوایی بریتانیا اعلام کرد که تا الان ۴۸۳ شرکت تجاری مجوز لازم واسه به کار گیری هواپیماهای کوچیک بدون سرنشین رو دارن. این پهپادهای کوچیک که با دستگاه های کنترل از راه دور حرکت می کنن باید وزنی کمتر از ۲۰ کیلوگرم داشته باشن.

این گواهینامه ها بوسیله شرکتای استودیوی فیلم، BBC، سازمان دولتی محیط زیست، شیلات و علوم آبزیان، شرکتای کشف نفت و گاز، سازمان نقشه برداری دیجیتال و شرکتای نظارت بر کشاورزی داده شده.

پلیس فدرال آمریکا پیش بینی کرده تا سال ۲۰۱۴ حدود ۷۵۰۰ پهپاد به وزن کمتر از ۲۵ کیلوگرم با فرض وضع مقررات لازم در این کشور مجوز می گیرن.

بعضی از شرکت های تجاری مانند آمازون، پیتزا دومینوز و کوکاکولا تازگیا بسته هاشون رو با این پهپادها ارسال می کنن. کوکاکولا در تازه ترین اقدام خود از این پروژه واسه ارسال بسته هاش استفاده کرده. در بسته های کوکاکولا دست نوشته ای وصل به قوطی هست که روی اون از مشتری تشکر شده. این بسته یه بار به دست کارگران مهاجر سنگاپور رسیده. شرکت گوگل هم این پروژه رو راه اندازی کرده  و تو یه حرکت بسته ای از شیرینی، واکسن دام و یه سری از لوازم رو به دو کشاورز در استرالیا تحویل داده. در آلمان هم یه پهپاد بسته ای رو به یه جزیره دور افتاده در این کشور فرستاد.

اما منتقدان این پروژه فکر می کنند که این موضوع می تونه به حریم شخصی مردم آسیب برسونه و باید مسئولان مقرراتی رو واسه کنترل این موضوع وضع کنن. الان این هواپیماها اجازه دارن در ارتفاع ۱۲۰ متری از سطح زمین و تا فاصله ۵۰۰ متر پرواز کنن. در مناطق شلوغ هم نباید فاصله بیشتر از ۱۵۰ متر رو طی کنن مگه اینکه وزن اونا کمتر از ۷ کیلو باشه.

به نظر می رسه سازمانای حمل و نقل باید قوانین سختگیرانه ای در قبال این پروژه و داوطلبان دریافت مجوز وضع کنن تا بتونن حوادث و اتفاقات به وجود اومده بوسیله اون رو کنترل کنن.

تفنگ شکارچی پهپاد+عکس

پهپاد نامرئی به زودی تولید می شه

noindex خبرگزاری مهر پهپاد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *