پایان نامه بهبود عملکرد و نرم افزار


Widget not in any sidebars

نوبت به ایجاد فایل پی اچ پی رسیده است. در مسیر ریشه ی انجین ایکس فایلی ایجاد کنید.
nano /usr/share/nginx/www/index.php
محتویات زیر را درون آن قرار دهید.
 
phpinfo();
 
?>
نصب پی اچ پی مای ادمین: برای نصب این نرم افزار دستور زیر را در ترمینال وارد کنید.
sudo apt-get install phpmyadmin –y
در انتها دستورات زیر را وارد کنید.
cd /usr/share/nginx/www
sudo ln -s /usr/share/phpmyadmin
اکنون می توانید از طریق آدرس زیر وارد پی اچ پی مای ادمین شده و پایگاه داده تان را سر و سامان دهید]24 [.
http://localhost/phpmyadmin
3-4-3 نصب آپاچی- وارنیش
شباهت ها و البته تفاوت های زیادی بین نحوه عملکرد کش وارنیش و پروکسی معکوس انجین ایکس سر راه وب سرور آپاچی وجود دارد که اغلب سبب گیج شدن مدیران سرور های هاستینگ مبتنی بر لینوکس می گردد . شباهت وارنیش کش با انجین اکس به عنوان پروکسی معکوس ، قرار گرفتن سر راه وب سرور و دریافت کلیه درخواست ها در وهله اول است . ولی یک فرق بسیار بزرگ بین نحوه عملکر این دو وجود دارد. انجین ایکس محتوای استاتیک را هندل و کش می کند ولی کش وارنیش برای مدیریت و کش کردن محتوای داینامیک و استاتیک (کش کردن کل صفحه) طراحی و ساخته شده است. بر خلاف انجین اکس ، کش وارنیش فقط برای همین هدف یعنی کش کردن محتوای اچ تی تی پی به صورت پروکسی معکوس و همچنین بارگذاری متعادل سازی طراحی شده است و از یک زبان اسکریپتی با کدی مشابه سی و پرل به نام وی سی ال نیز پشتیبانی می کند . بنا بر این بسیار قدرتمند از انجین ایکس عمل کرده و قابلیت کنترل همه چیز را به پیکربند می دهد. نحوه کار وارنیش به عنوان یک پروکسی معکوس سر راه آپاچی به شرح زیر است.
با تغییر پورت آپاچی از ۸۰ به یک پورت غیر استاندارد مانند ۸۰۸۰ و تغییر پورت وارنش کش به پورت استاندارد ۸۰ جای آپاچی را با وارنیش عوض میکنیم . با استارت کردن سرویس ورنیش ، ترافیک ورودی اعم از داینامیک و استاتیک توسط کش وارنیش داخل حافظه یا رم سرور کش می شوند که نتیجه آن کاهش قابل ملاحظه ی بارگذاری سی پی یو در سرور و همچنین افزایش سرعت بارگذاری صفحات وب است.
شکل 3-7 بهبود عملکرد آپاچی به وسیله ی وارنیش
همانطور که در شکل 3-7 مشاهده می کنید ، شتاب دهنده اچ تی تی پی وارنیش عملکرد وب سرور آپاچی را به میزان قابل توجهی بهبود بخشیده است . کاهش  زمان پاسخگویی به درخواست ها ، افزایش سرعت لود شدن صفحات ، کاهش لود سرور و امکان مدیریت کردن صد ها هزار درخواست توسط آپاچی نتیجه پیکربندی حرفه ای کش وارنیش سر راه وب سرور آپاچی است.
برای نصب همزمان آپاچی و وارنیش باید ابتدا آپاچی روی سرور نصب شود و سپس وارنیش را در مقابل آپاچی نصب کنیم. در حقیقت آپاچی به عنوان سرور پشتی و وارنیش به عنوان سرور جلویی نصب می شود. به همین خاطر پورت اصلی یعنی 80 را به وارنیش اختصاص می دهیم و پورت دیگری را برای آپاچی درنظر می گیریم. برای نصب آپاچی نیز مانند توضیحات داده شده در مورد نصب آن در بخش قبل عمل کنید و آپاچی و ملزومات آن را کامل نصب بفرمایید.
پس از نصب آپاچی ابتدا اقدام به نصب وارنیش کنید.
curl http://repo.varnish-cache.org/debian/GPG-key.txt | sudo apt-key add –
echo “deb http://repo.varnish-cache.org/ubuntu/ lucid varnish-3.0” | sudo tee -a /etc/apt/sources.list
sudo apt-get update