دانلود تحقیق با موضوع اجرای برنامه و وابستگی

SQL cache dependency
نحوه استفاده از output caching
Widget not in any sidebars

با استفاده از output caching ، نسخه نهائی کد ترجمه شده Html صفحه cache می گردد . زمانی که صفحه مجددا” و توسط کاربر دیگر درخواست می گردد ، اشیاء ایجاد نخواهند شد . همچنین ، چرخه حیات صفحه آغاز نخواهد شد و هیچگونه کدی اجراء نمی گردد . در مقابل ، کد cache شده در اختیار متقاضیان بعدی قرار داده می شود . با توجه به این که در روش output caching هزینه های بالا سری کد ( پردازش های اضافه ) حذف می گردد ، کارآئی برنامه بطرز محسوسی افزایش خواهد یافت .
برای آشنائی با نحوه عملکرد output caching ، کد زیر را که زمان و تاریخ جاری سیستم را در خروجی نشان می دهد ، بررسی می نمائیم .
<%@ OutputCache Duration="20" VaryByParam="None" %>


متداولترین روش caching یک صفحه ASP.NET ، درج دایرکتیو OutputCache در ابتدای فایل aspx . است . کد زیر نحوه استفاده از دایرکتیو فوق را نشان می دهد :
<%@ OutputCache Duration="20" VaryByParam="None" %>
در دایرکتیو فوق از دو خصلت Duration و VaryByParam استفاده شده است . خصلت Duration به ASP.NET اعلام می نماید که صفحه را به مدت 20 ثانیه cache نماید. خصلت VaryByParam میزان وابستگی فرآیند caching را به یک و یا چندین پارامتر مشخص می نماید . در برخی موارد ممکن است این وابستگی مهم نباشد و مقدار آن None در نظر گرفته شود ( همانند مثال فوق ) .
پس از ذخیره کد فوق در فایلی با نام CacheExample1.aspx و اجراء آن ، نتایج جالب و قابل توجه ای را مشاهده خواهیم کرد . اولین مرتبه ای که صفحه درخواست می گردد ، تاریخ و زمان جاری در خروجی نمایش داده می شود .در صورتی که پس از گذشت مدت زمان بسیار کوتاهی صفحه را refresh نمائیم ، خروجی صفحه بهنگام نخواهد شد . در مقابل ، ASP.NET بطور اتوماتیک خروجی نسخه cache شده را ارسال خواهد کرد . وضعیت فوق به مدت 20 ثانیه ادامه خواهد یافت و پس از اتمام تاریخ مصرف نسخه cache شده ، ASP.NET مجددا” کد صفحه را اجراء و یک نسخه جدید cache را ایجاد و از آن به مدت 20 ثانیه دیگر استفاده خواهد کرد .
شاید بنظر 20 ثانیه زمان زیادی نباشد ولی برای سایتی که حاوی اطلاعات گسترده ای جهت ارائه به کاربران متعدد است ، این موضوع می تواند کاملا” متفاوت باشد. به عنوان نمونه ، فرض کنید می خواهیم لیستی از محصولات قابل عرضه به کاربران را در یک صفحه نمایش دهیم . با caching صفحه به مدت 20 ثانیه ، دستیابی به بانک اطلاعاتی محدود به سه عملیات در یک دقیقه می گردد . بدون caching ، برای هر کاربری که متقاضی مشاهده لیست محصولات است ، می بایست فرآیند ارتباط با بانک اطلاعاتی و نمایش محصولات در یک ساختار نمایشی مناسب ( نظیر Gridview ) انجام شود . بدیهی است با caching صفحه به مدت 20 ثانیه امکان پاسخگوئی به ده ها درخواست در مدت زمان فوق و بدون نیاز به دنبال کردن فرآیند ارتباط با بانک اطلاعاتی و نمایش داده انجام می شود .
توجه داشته باشید که اگر مدت زمان حضور یک نسخه cache در حافظه 20 ثانیه تعیین شده باشد ، این بدان معنی نخواهد بود که واقعا” در طی مدت زمان فوق نسخه cache شده در حافظه وجود خواهد داشت . صفحه مورد نظر ممکن است در اولین فرصتی که سیستم به منظور انجام کارهای اساسی تر خود با کمبود حافظه مواجه شود از آن خارج گردد . بدین ترتیب ، پیاده کنندگان می توانند با خیالی آسوده از cache استفاده نمایند بدون این که نگران تاخیر در اجرای برنامه به دلیل استفاده از عنصر حیاتی حافظه توسط cache باشند.
زمانی که یک صفحه cache شده مجددا” ترجمه می گردد ، ASP.NET بطور اتوماتیک صفحه را از cache خارج می نماید . بدین ترتیب از بروز مسائلی نظیر عدم وجود نسخه بهنگام شده در cache ممانعت بعمل می آید .
در زمان تست برنامه بهتر است که caching غیر فعال گردد . در زمان استفاده از روش ها و تکنیک های اشکال زدائی نظیر متغیرهای watch و یا ایجاد نقاط breakpoint ممکن است با مشکلاتی‌ مواجه شویم . در چنین مواردی در صورتی که یک نسخه cache شده از صفحه در دسترس باشد ، کد مرتبط با آن در زمان اشکال زدائی اجراء نخواهد شد .
Caching سمت سرویس گیرنده